АПВУ не задоволена онлайн зустріччю з Мін’юстом

АПВУ не задоволена онлайн зустріччю з Мін’юстом

“Реформа скасовується: Мін’юст обирає курс на контроль за приватними виконавцями” – таким дописом Асоціація приватних виконавців України прокоментувала результати онлайн зустрічі представників Мін’юсту, АПВУ та проєкту “Право-Justice“.

Під час заходу відбулося обговорення двох законопроектів у сфері виконання судових рішень – Міністерства юстиції України та розробленого на платформі Проєкту Європейського Союзу «Право-Justice». Свої думки щодо двох законопроектів висловили представники професійної спільноти приватних виконавців, бізнес-спільноти, науковці, а також представники міжнародних донорських організацій.

Відзначимо, що законопроєкт напрацьований “Право-Justice” суттєво відрізняється від законопроекту підготовленого Мін’юстом тим, що об’єднує в собі як врегулювання статусу суб’єктів виконання так і процедуру виконання на відміну від нині існуючих окремих законів “Про виконавче провадження” та “Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів”. Також “Право-Justice” пропонує зрівняння “мандатів” державних і приватних виконавців, надавши їм рівні повноваження, надати ширші повноваження помічникам приватних виконавців, наділивши останніх повноваженнями вчиняти окремі виконавчі дії. Законопроєкт “Право-Justice” врегульовує цілу низку проблемних питань, зокрема, питання опису майна за технічною документацією і з використанням відеозйомки замість понятих та багато інших прогресивних нововведень. Важливо, що проєкт також пропонує чітке врегулювання питання контролю за діяльністю приватних виконавців.

«На жаль, на сьогоднішній день в державних інституція відсутня чітка, зрозуміла стратегія, куди рухається система примусового виконання судових рішень. Через це ми маємо законопроект, який вирішує якісь косметичні питання. Він не містить жодних революційних норм, які дадуть поштовх для ефективного виконання судових рішень. Стосовно еволюційних норм, то їх можна перерахувати на пальцях однієї руки. І було би чесно називати цей законопроект про посилення контролю над діяльністю приватних виконавців. Там є норми, які абсолютно неприйнятні – про дисциплінарну відповідальність, дисциплінарні стягнення… Нам постійно говорять про якісь порушення, але жодних подань з дійсно об’єктивними порушеннями до Дисциплінарної комісії або не надходить, або вони приховуються або їх взагалі не існує», – заявив приватний виконавець Андрій Авторгов.

Заступник Голови АПВУ Олександр Сивокозов під час зустрічі закликав представника Міністерства юстиції Олександра Олійника до пошуку діялогу – “Давайте почнемо діялог з початку” – кілька разів закликав посадовець АПВУ.

Олександр Олійник, своєю чергою, сказав що Міністерство юстиції не може перекреслити свої напрацювання.
«Не буде такого, що всі зберуться разом і у нас все народиться класно. Не буде по одній причині – нас багато, ми всі юристи. А де двоє юристів – троє думок… Завжди на виході буде продукт компромісу. І завжди будуть незадоволені сторони такого рішення. Останнє слово буде за народними депутатами, які будуть враховувати ті чи інші аргументи», – сказав Олійник.

За результатами онлайн заходу, Асоціація приватних виконавців України опублікувала допис на своїй сторінці у Facebook, в якому повідомила, що регулятор не збирається відмовлятись від свого законопроєкту і вдає, що дослухається до зауважень професійної спільноти приватних виконавців і міжнародних донорів.

Чи запозичить Міністерство юстиції, принаймні, деякі норми законопроєкту підготовленого “Право-Justice”, що не є суперечливими, однозначно прогресивні і дійсно спрямовані на вдосконалення процедури примусового виконання в Україні – стане відомо коли законопроєкт розглядатиме Верховна Рада України.

Поширити?