Законопроєкт 5660 – еволюція виконавчого провадження

Законопроєкт 5660 – еволюція виконавчого провадження

У Києві відбувся перший круглий стіл із публічного обговорення нового законопроєкту № 5660 «Про примусове виконання рішень» – документа, який стане еволюцією виконавчого провадження в країні.

Захід, що був організований Агенцією з питань виконання рішень, об’єднав близько сотні юристів, які представили кілька десятків фінансових установ із усієї країни, приватних виконавців, адвокатів і науковців.

Відкрив обговорення Голова Асоціації приватних виконавців України Віталій Чепурний, який розповів присутнім про ті зусилля, які вимушено вживає професійна спільнота задля захисту цього законопроєкту та про його важливість для суспільства.


«На сьогодні АПВУ активна у робочій групі Комітету Верховної Ради України з питань правової політики і відстоює важливі нововведення для нашої професії та галузі в цілому. Тим не менш, позиція регулятора в особі Мін’юсту досі чинить суттєвий спротив процесу розширення повноважень приватних виконавців в Україні і їх помічників, пояснюючи це тим, що начебто ми неготові до таких повноважень і часто порушуємо закон. Завдання нашої спільноти – об’єднатися і довести країні необхідність цього нормативно-правового акту власною злагодженою роботою у відповідності до чинного законодавства», – сказав Віталій Чепурний.


Модератором дискусії виступила Оксана Русецька, приватний виконавець Дніпропетровської області. Під час обговорення автори законопроєкту розповіли про ідеї, які втілені в новому нормативному акті. Зокрема, Андрій Авторгов пояснив новий термін «виконавча санкція», який запроваджується законопроєктом. Про те, як на практиці виглядатиме зведене виконавче провадження детально розповів Зорян Маковецький.


Упродовж заходу до дискусії долучалися експерти у галузі примусового виконання рішень: Олександр Кузь, Анатолій Телявський, Дмитро Куліченко, Ігор Наконечний, Валерій Притуляк та Володимир Боєру.

Загалом, спікери також обговорили порядок припинення і поновлення провадження, нові норми, що визначають порядок звернення стягнення на окремі категорії майна та питання розширення компетенції приватних виконавців.


«Уся професійна спільнота очікує прийняття ВРУ законопроєкту 5660 у другому читанні. Це фундаментальний закон, на який всі давно чекали, адже він передбачає і додаткові засоби захисту боржників, і надає ширші формальні повноваження помічникам приватних виконавців та закладає основу подальшої цифровізації виконавчого провадження» , – підсумував Володимир Боєру, голова Агенції з питань виконання рішень.

Фотоальбом на Facebook

Поширити?