Розшук сільськогосподарської техніки

Розшук сільськогосподарської техніки

Порівнюючи якість виконання рішень органами державної виконавчої служби та приватними виконавцями, стягувачі відзначають значно глибше опрацювання документів саме приватними виконавцями.

Встановлюючи майновий стан боржників, приватні виконавці перевіряють не тільки наявність у боржника нерухомого майна та автомобілів, а також морського та річкового транспорту, літальних апаратів, залізничних вагонів, торговельних марок, зброї, корпоративних прав, трубопроводів, спецтехніки та багато іншого.

Протягом останніх кількох місяців ми отримали декілька запитань від виконавців щодо розшуку сільськогосподарської техніки, належної боржнику.

Відомо, що в разі виявлення у боржника транспортних засобів, виконавці оголошують їх розшук у відповідності до Порядку взаємодії Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України та органів і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів.

Цей порядок передбачає отримання інформації про транспортні засоби боржника від МВС в електронній формі безпосередньо в Автоматизованій системі виконавчого провадження. У разі наявності такого транспорту, виконавець також в АСВП оголошує його розшук. Інформація негайно передається до поліції та потрапляє до інформаційної підсистеми “Гарпун” ІТС “Інформаційний портал Національної поліції України”.

Однак, інформацію про трактори, самохідні шасі, сільськогосподарську техніку, дорожньо-будівельні, меліоративні машини та іншу техніку, виконавці отримують від Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів (Держпродспоживслужба).

Відповідно, оголосити виявлений трактор у розшук поліцією відповідно до Порядку взаємодії з МВС неможливо.

Згідно з підпунктом 1.3.2 пункту 1.3 розділу І Положення про Єдиний реєстр для ведення автоматизованого обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів, до реєстру вносяться відомості про заборони експлуатації, розшуку, накладення арешту та заборони зняття з обліку машин.

Таким чином, отримавши відповідь від Держпродспоживслужби про наявність на праві власності за боржником такої техніки, виконавцю необхідно спрямувати до відповідного головного управління Держпродспоживслужби постанову, якою він наклад арешт на все майно боржника. Оголосивши таку техніку у розшук, виконавець направляє примірник постанови також до відповідного ГУ Держпродспоживслужби, так само як і постанову про опис та арешт майна (коштів) боржника, якою накладено арешт на зазначені види техніки та механізми у відповідності до вимог ч. 4 ст. 56 Закону України “Про виконавче провадження”.

Поширити?