Звернення стягнення на корпоративні права стане реальністю

Звернення стягнення на корпоративні права стане реальністю

Тривалий час у середовищі приватних виконавців та адвокатів активно обговорювали проблему звернення стягнення на частку боржника в статутному капіталі юридичної особи.

Раніше ми вже писали на цю тему: Проблемні питання звернення стягнення на корпоративні права боржника.

Однією з головних перепон у процедурі було те, що новий власник корпоративних прав, куплених на СЕТАМі, не міг їх оформити.

Статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» визначає вичерпний перелік підстав для реєстрації змін до відомостей про розмір статутного капіталу, розміри часток у статутному капіталі чи склад учасників товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю.

І якщо для реєстрації права власності на придбану на торгах квартиру чи машину покупець надавав акт державного чи приватного виконавця, то такий акт не визнавався державним реєстратором у якості підстави для набуття корпоративних прав.

Цю прогалину нарешті планує ліквідувати Міністерство юстиції України. Так, підготовлений в Мін’юсті законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів” пропонує доповнити частину п’яту статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» новою підставою для реєстрації зміни у складі учасників товариства – актом державного, приватного виконавця про проведені електронні торги.

Очікується, що уже найближчим часом, у зв’язку з планами внести такі законодавчі зміни, стягувачі і виконавці активізують свої зусилля в напрямку звернення стягнення на корпоративні права боржників.

Поширити?