Звернення стягнення на дебіторську заборгованість

Звернення стягнення на дебіторську заборгованість

Чи стикалися ви колись із ситуацією, коли рішення було неможливо виконати через те, що боржник не мав ані коштів, ані майна? – питання риторичне і навіть смішне. Така ситуація більш розповсюджена ніж повне фактичне виконання рішення.

Так відбувається через цілу низку причин. Однією з них є недостатня якість опрацювання з боку виконавців. Чинний Закон України «Про виконавче провадження» передбачає й інші заходи крім поверхневої перевірки майнового стану.

Часом, підприємства-боржники навіть маючи рішення про стягнення на їхню користь не поспішають пред’являти його до примусового виконання аби стягнуті кошти не були арештовані для задоволення вимог кредиторів.

Та Закон містить норму, що дозволяє звертати стягнення на кошти, що належать боржнику від інших осіб. Стаття 54 вказаного Закону визначає порядок виявлення дебіторської заборгованості боржника. Стаття 440 Цивільного процесуального кодексу України та стаття 336 Господарського процесуального кодексу України визначають порядок звернення стягнення на грошові кошти, що належать іншим особам.

Так, для звернення стягнення на дебіторську заборгованість виконавцю необхідно накласти арешт на рахунки особи, яка має кошти, що належать боржника. А для цього, спершу слід отримати відповідну ухвалу суду.

Для звернення до суду виконавцю треба встановити тих осіб, у яких знаходяться кошти, що належать боржнику.

Як встановити наявність дебіторської заборгованості?

Як визначити «боржників боржників»?

Яку інформацію дасть електронний кабінет на сайті податкової служби?

Які запити направити і яка інформація знадобиться в суді?

Як підготувати заяву та чи може приватний виконавець накласти арешт на рахунки державного підприємства?

Власним досвідом неодноразового звернення стягнення на дебіторську заборгованість поділиться Приватний виконавець Дмитро Гненний під час наступного заходу Приватне провадження 2020.

Як має діяти виконавець для ефективного виконання судового рішення – це те, що мусить знати адвокат! Дізнатися більше можна зареєструвавшись за посиланням: https://ae.org.ua/event2020.

Поширити?