Автоматичний арешт коштів боржника. Плюс 30 банків

Автоматичний арешт коштів боржника. Плюс 30 банків

Сьогодні під час конференції “Інформаційне забезпечення здійснення виконавчого провадження”, організованого Міністерством юстиції України, провідні фахівці обговорили подальшу автоматизацію процесів виконавчого провадження.

Серед іншого, учасники заходу обговорили приєднання низки українських банків до системи, завдяки якій арешт коштів боржника виконавцем здійснюється негайно.

Заступник генерального директора з питань програмного забезпечення державного підприємства «Національні інформаційні системи» Олексій Чепуренко повідомив, що наразі ведеться робота щодо підключення ще 30 банківських установ України до системи. Зокрема, це буде ТАСКОМБАНК, Банк “Український капітал” та інші.

Нагадаємо, зараз до такої системи підключені лише два банки – ПриватБанк та Універсал банк (який також обслуговує проект Monobank).

Крім того, Олексій Чепуренко повідомив що ведеться робота з автоматизації примусового списання арештованих коштів з рахунків боржника.

Під час конференції учасники також обговорили шляхи запровадження реєстру електронних виконавчих документів, інтеграцію різних державних реєстрів з АСВП.

Кестутіс Сабаляускас, міжнародний експерт Проєкту ЄС «Право-Justice» поділився міжнародним досвідом, зокрема, розповів про литовську систему PLAIS.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про прийняття Верховною Радою Закону № 3707, яким запроваджується електронний виконавчий документ: Виконавче провадження не виходячи з офісу.

Поширити?