Єдиний податок для приватних виконавців (законопроект 2200)

Єдиний податок для приватних виконавців (законопроект 2200)

У Верховній Раді України зареєстрований законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування самозайнятих осіб, які провадять незалежну професійну діяльність. Його автором є народний депутат Володимир Ватрас (фракція “Слуга Народу”).

Пропонується встановити особам які провадять незалежну професійну діяльність можливість обрання спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.

Законопроект 2200 передбачає надання суб’єктам незалежної професійної діяльності (СНПД), якими є і приватні виконавці, права самостійно обирати систему оподаткування – чи залишатися на загальній системі чи перейти на спрощену систему оподаткування, що випливає із запропонованої редакції пункту 178.2 статті 178 Податкового кодексу України.

Так, наприклад, до третьої групи належатимуть самозайняті особи, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5.000.000 гривень (ст. 291 ПКУ).

До слова, ті СНПД, які належатимуть до третьої групи, сплачуватимуть податок у розмірі 5% отриманого доходу (ст. 293 ПКУ), тобто розмір витрат, пов’язаних з діяльністю, не впливатиме на розмір податку.

Автор законопроєкту вказує на те, що ” існує певна дискримінація між фізичними особами-підприємцями та особами які провадять незалежну професійну діяльність щодо обрання системи оподаткування”.

У пояснювальній записці народний депутат зазначає: ” Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність безальтернативно вимушені реєструватися податкових органах та сплачувати податки згідно ст. 167 Податкового Кодексу України, а тому більшість з них «показують» мінімальні прибутки аби мінімізувати сплату надвеликих податків”.

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування

Поширити?