Чому всі чекають на реєстр виконавчих документів?

Чому всі чекають на реєстр виконавчих документів?

Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень (ЄДРВД) має стати частиною Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС).

Що ж зміниться для стягувачів та їх представників із запровадженням ЄДРВД?

  1. Зникне потреба отримувати виконавчий документ на паперовому носії. Достатньо буде дочекатися його внесення до реєстру.
  2. Не треба буде подавати виконавчий документ на паперовому носії до приватного виконавця або органу державної виконавчої служби. Надсилатиметься заява про примусове виконання з ідентифікатором доступу до виконавчого документу у ЄДРВД.
  3. За наявності у заявника електронного цифрового підпису (ЕЦП), заяву можна буде також не друкуючи на папері, надсилати до виконання в електронному вигляді.

Таким чином, відкриття виконавчого провадження зможе відбуватися уже в лічені хвилини після внесення виконавчого документу до реєстру, а стягувачу для цього не обов’язково залишати своє робоче місце.

Повернення виконавчого документу за заявою стягувача, передбачене пунктом 1 частини першої статті 37 Закону України “Про виконавче провадження”, передбачене чинною редакцією, стане “припиненням виконавчого провадження”. Для цього стягувачу так само можна буде подати заяву чи то в паперовій чи то в електронній формі. І одразу після такого припинення, за потреби, стягувач зможе звернутися до іншого виконавця не втрачаючи часу при пересиланні документів.

Нагадаємо, ЄСІТС мала почати функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацію України у газеті «Голос України» та на веб-порталі судової влади відповідного оголошення. Таке оголошення було опубліковане у номері «Голосу України» за 1 грудня 2018 року, однак Державна судова адміністрація відкликала це оголошення 1 березня цього року через неготовність системи.

Поширити?