Безпілотник на варті Закону

Безпілотник на варті Закону

Використання засобів, що здатні полегшити та оптимізувати здійснення виконавчого провадження тривалий час було значно ускладнено через бюрократичну процедуру залучення суб’єктів господарювання та оплати за надані послуги. Сьогодні, в органах державної виконавчої служби продовжує існувати стара процедура, але з появою приватних виконавців, стягувачі отримали більше шансів на виконання рішень, оскільки в разі необхідності залучення будь-яких суб’єктів господарювання, приватний виконавець робить це одноосібно шляхом винесення відповідної постанови та укладення договору з таким суб’єктом.

Це стосується і тих залучених учасників, що забезпечують фізичну безпеку виконавця (крім поліції, що забезпечує громадський порядок) і тих, що залучаються з метою демонтажу замкових пристроїв при примусовому входженні, і тих, що надають оплатні послуги зі зберігання майна.

Під час семінару “Приватне провадження. Адвокат + Виконавець”, що відбувся в Києві 05 квітня, учасники заходу, в ході обговорення практичного кейсу приватного виконавця Назара Павлюка про здійснення опису й арешту на території виробничого підприємства, дійшли висновку, що здійснити фото- та відеофіксацію об’єкту нерухомого майна на територію якого виконавець не має змоги потрапити, можна за допомогою безпілотного літального апарату.

На підтримку ідеї виступив і Голова громадської організації “Агенція з питань виконання рішень” Володимир Боєру. Він також зазначив, що дрон може використовуватися і за відсутності перешкоди у потраплянні до об’єкту для комплексної відеофіксації арештованого майна і подальшої передачі відеоматеріалу до СЕТАМ. Це, своєю чергою, зумовить продаж майна боржника за вищою ціною, від чого виграють усі – і виконавець, і боржник, і стягувач та, навіть, СЕТАМ.

Вчора, 08 квітня, Агенція з питань виконання рішень запустила сервіс для державних та приватних виконавців Києва та Київської області, що забезпечуватиме здійснення аеро-відеозйомки арештованих об’єктів нерухомого майна. Як зазначено на сторінці сервісу ae.org.ua/drone, для цього виконавцю треба лише винести постановву про залучення суб’єкту господарювання для вчинення виконавчих дій, а саме, для здійснення відео-фіксації об’єкту нерухомого майна боржника та надіслати її сканкопію на електронну адресу Агенції. У відповідь Агенція надсилатиме договір та рахунок та оплату послуг. Оригіналом постанови виконавця та договору на паперових носіях пропонується обмінятися безпосередньо перед початком виконавчих дій.

Нагадаємо, в інтерв’ю нашому каналу, приватний виконавець Андрій Авторгов сказав, що на його думку, запорукою успіху є професіоналізм виконавця та технології.

Поширити?