Коли за боржника заступається «Система»?

Коли за боржника заступається «Система»?

Ще не встигла юридична спільнота забути історію про незаконне позбавлення Мін’юстом права Андрія Авторгова на здійснення діяльності приватного виконавця, як назріває новий скандал. Ким має бути боржник, щоб за нього заступилася «Система» і хто наважується протистояти їй?

Короткий виклад фактів:
18.10.2018 Верховний Суд виніс постанову, якою залишив в силі рішення Господарського суду міста Києва про стягнення з ПАТ «Промінвестбанк» майже 25 млн грн.
21.11.2018 стягувач отримує в Господарському суді міста Києва відповідні накази і негайно пред’являє їх приватному виконавцю виконавчого округу міста Києва Івану Жаботинському.
В той самий день приватний виконавець відкриває виконавчі провадження і розпочинає примусове виконання рішення.

26.11.2018 Окружний адміністративний суд міста Києва (ОАСК) виніс ухвалу, якою заборонив приватному виконавцю виконувати рішення Верховного Суду!
Авжеж, в подальшому, 29.12.2018 ця ухвала ОАСК була скасована Шостим апеляційним адміністративним судом.

Як повідомляє приватний виконавець Іван Жаботинський на своїй сторінці у соцмережі, 08 січня відбудеться засідання Дисциплінарної комісії приватних виконавців (ДКПВ) щодо нього.

Таким чином, ДКПВ вирішуватиме як покарати виконавця за невиконання скасованого документу!

Згідно зі сформованою практикою, якщо судовий акт скасовано, то він не породжує жодних правових наслідків з моменту його ухвалення. Таку позицію висловлював, зокрема, і Вищий господарський суд України у справі № 922/978/16.
Однак, чи врахує дисциплінарна комісія очевидні факти чи керуватиметься інтересами «замовника» переслідування – побачимо уже 8 січня. Нагадаємо, приватний виконавець І. Жаботинський також анонсував он-лайн трансляцію засідання ДКПВ.

Поширити?